Carmen Moreno
Carmen Moreno (Barcelona, Hiszpania)
Dyrygent i Sopranistka. Ukończyła Konserwatorium Juan Jose Landaeta Caracas (Wenezuela), oraz konserwatorium musyczne w Barcelonie i Badalonie. Specjalizuje się w pracy nad techniką wokalną. Wydała książkę zatytułowaną Mi técnica Wokal Paso a Paso (Moja technika wokalna krok po kroku) oraz jest autorem licznych artykułów związanych z muzyką wokalną. Prowadziła liczne warsztaty z techniki wokalnej i wykłady w czasie konferencji związanych z muzyką chóralną. Była jurorem festiwali Cracovia Cantans w Krakowie oraz Festiwalu Muzycznym w Cantonigros. Jest profesorem śpiewu w Escuela ESTUDI Musical, a także dyrygentem Chóru Esperit Cantaire oraz oraz Chóru Kameralnego Cantoria Re-Quinto w kościele Sagrada Familia w Barcelonie.
Bernhard Gfrerer
Prof. Bernhard Gfrerer (Salzburg, Austria)
Absolwent Mozarteum w Salzburgu, które ukończył ze specjalnością muzyka kościelna. Od 1987 roku jest organistą i dyrygentem chóru Kościoła Franciszkańskiego w Salzburgu. Koncertował z takimi sławami jak Plácido Domingo, Jose Carreras czy James King. Koncertuje w najważniejszych centrach kulturalnych Europy, jak również w Ameryce Południowej, USA, Rosji czy Azji. Jest wykładowcą na licznych kursach mistrzowskich w USA, Japonii czy Ameryce Południowej oraz zasiadał w Jury międzynarodowych konkursów. W swym dorobku artystycznym posiada liczne nagrania dla radia, telewizji i wytwórni płytowych.
Pawel Lukaszewski
Piotr Jańczak (Polska) kompozytor, dyrygent, pedagog
Studia ukończył w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na Wydziale Dyrygentury Chóralnej i Edukacji Muzycznej w klasie dyrygowania prof. Janusza Staneckiego. Jest absolwentem Podyplomowego Studium Chórmistrzowskiego w/w uczelni. Założyciel i dyrygent chórów działających przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Wyrzysku: Międzyszkolnego Chóru „Canto”, Wyrzyskiego Chóru Męskiego oraz Wyrzyskiego Chóru „Canto”. Wraz z zespołami zdobył ponad 70 nagród na międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach chóralnych. Wiele kompozycji Piotra Jańczaka zdobyło uznanie zostając utworami obowiązkowymi prestiżowych międzynarodowych konkursów chóralnych. Należą do nich m.in. konkursy w Wenecji, Rzymie, Bonn, Riva del Garda, Helsingborg, Neuchatel. Jest kierownikiem artystycznym Ogólnopolskiego Konkursu Chórów Męskich w Wyrzysku. Juror wielu konkursów chóralnych w kraju i za granicą. W 2009 roku uzyskał stopień doktora sztuki muzycznej w dyscyplinie artystycznej dyrygentura. Autor „Missa Film Stetinum” na orkiestrę symfoniczną, chór męski oraz solistów. Obecnie jest pracownikiem naukowym Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego Bydgoszczy. W 2016 roku uzyskał stopień doktora habilitowanego sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej dyrygentura..
.

CRACOVIA SACRA - Sacred Choral Music Festival in Krakow | e-mail: info@poloniacantat.pl | www.poloniacantat.pl |